WebZdarma.cz

 

SPORTOVNÍ ŠERM PLZEŇ - ŠERM T.J. SOKOL PLZEŇ PETŘÍN - FENCING PILSEN

 
Úvod
Oddíl
Nábor
Foto
Projekty
Nabízíme
Zápočtový kurz
Tréninky
Sokol
Činnost
Kontakt
Pro sponzory

TOPlist

 

 

 

 

 

 

 
 

K roku 2023 oddíl šermu SP PLZEŇ vedle sportovní činnosti pracuje na těchto dlouhodobých projektech:

1) Vytváříme projekt Šermířského muzea s cílem nabídnout šermířské i laické veřejnosti plnohodnotnou oborovou expozici šermířských artefaktů rozličné povahy. Projekt je ve fázi shromažďování materiálu a oborové historické literatury. V případě Vašeho zájmu o obohacení sbírek nás neváhejte kontaktovat. Rokem 2019 byla zahájena tvorba podsbírky Sokolství.

2) Mapujeme historii šermu v Sokole a historii šermu v Plzni. Dějiny plzeňského šermu jsme zpracovali až k roku 1863. Náhled zde. Připravujeme projekt publikace mapující dějiny šermu v ČOS od jejích prvopočátků.

3) Spolupracujeme se Sokolskou stráží , t.j. čestnou jednotkou České obce sokolské. Bratrským jednotám nejen z Plzeňské, Šumavské a Rokycanovy župy nabízíme pomoc při obstarávání krojů, krojových domovenek a příslušenství ke krojům a praporům. Nabízíme metodickou a částečnou materiální podporu krojovaným sokolům pro slavnostní a pietní akty v oblastech historie, materiál, komunikace, organizace a prezentace. Rovněž sháníme staré slavnostní kroje, příslušenství a materiál ze sokolských pozůstalostí. Usilovně pracujeme na rozvoji databáze sokolských památek. s primárním cílem zmapovat velmi podrobně sokolské objekty v našem regionu.

4) Usilujeme o zachování starých braných disciplin - šerm bodákem (bodákovou puškou) a šerm duelovou šavlí. Samozřejmostí je vzájemná podpora tohoto projektu a projektu našeho Šermířského muzea.

5) Spolupracujeme s výrobcem nožů a vycházkových holí (tzv. špacírek) panem Bohdanem Chalupným z Borovna. Nabídka zde; katalog prací zde.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 2008 - 2023 Pavel Michalec. Všechna práva vyhrazena.